Zahradní traktory

Pokud potřebujete pravidelně sekat větší travnaté plochy kolem domu, statku nebo chalupy je pro Vás zahradní traktor tím nejlepším možným řešením. Jeho rychlost, efektivita a v neposlední řadě i pohodlí při sečení jsou s běžnými zahradnimi sekačkami nesrovnatelné. Zahradní traktor seká před sebou trávu až v šířce 1,2 m a k tomu dokáže najednou pobrat až 360 l trávy. Pak je jen na Vás co se s posekanou trávou rozhodnete udělat. Můžete ji jednoduše odvést tam kam potřebujete – na kompost nebo jako krmení pro zvířata. Většina moderních zahradních traktorů má navíc i funkci mulčovače. Pokud ji tedy na nic nepotřebujete mulčovací zařízení trávu rozseká na malé kousíčky a zapracuje je do trávníku. Tam poslouží jako přírodní hnojivo, zadržují vlhkost a v létě dokáží trávník ochránit i před vyschnutím.

Na většinu zahradních traktorů dostanete navíc u Mounfieldu prodlouženou 7 letou záruku, pracovníci Mounfildu Vám zahradní traktor dovezou až domů nebo na zahradu nainstalují, zprovozní, předevedou a zaučí v jeho používání a údržbě. Součástí většiny zahradních traktorů jsou také každoroční posezónní prohlíky. Všechny tyto sloužby dostanete u Mounfildu k zahradním traktorům zcela zdarma. A nyní se již pojďme podívat, jaké traktory si pro nás Mounfild připravil ve svém katalogu v roce 2014.

Nejlepší traktory a ridery v roce 2014

Na začátku je nutné říci, že zahradní traktory či ridery (rider je takový menší a drobnější bratříček traktoru) nejsou úplně levným druhem zboží a řádově vyjdou násobně dráž než běžná sekačka. S tím je samozřejmě nutné počítat a je jasné, že si zahradní traktůrek pořizujeme hlavně na posekání a údržbu rozlehlejších pozemků. Úplně nejobyčejnější traktůrek EL63M startuje na přibližně 30 000 Kč a úplně na rovinu můžeme říci, že ho nedoporučujeme. Tento stroj totiž obsahuje jen dvouletou záruku, která je možná tak dobré u bot za několik set Kč, ale u takto drahého stroje je to prostě málo. Pokud investujete takovéto částky peněz, šetřit za každou cenu se zkrátka nevyplatí.

Naším favoritem je jen o něco málo dražší model XE80VD. Opět se jedná o klasický rider, který si zachovává všechny charakteristické prvky těchto strojů. Perfektní ovladatelnost a minimální nároky na prostor. K tomu je navíc tento stroj vybaven prvotřídním motorem Briggs&Stratton a extra dlouhou zárukou na 7 let, včetně bezplatných posezónních prohlídek. To vše za cenu 37000 Kč, tedy je asi o 7000 Kč více, než dříve zmíněný, nejlevnější zahradní traktor, který v ceníku zboží pro rok 2014 najdeme.

Pokud pak hledáte opravdu robustní zahradní traktor, který si poradí snad úplně se vším, včetně náročnějšího rozsáhlého terénu, splní vaše požadavky traktor XDC 140 s cenovkou 46 900 Kč. Ten v roce 2014 v katalogu nahradil dříve jeden z nejprodávanějších modelů PDC 140 a jako jeho nástupce slibuje i řadu menších vylepšení. Jeho největší přednosti, tedy prvotřídní motor Briggs&Stratton s výkonem 13,5 koňských sil, rozměrný sběrný koš o objemu 240 litrů a všechny nadstandardní služby firmy Mounfild (7 let záruky, posezónní prohlídky, atd.) však zůstaly zachovány i u tohoto nejnovějšího nástupce. A to je dobře.

Tagy: manfild zahradní traktory, mauntfield zahradní traktory, mountfield zahradní traktory, mountfild zahradní traktory, monfild zahradní traktory, monfield zahradní traktory, mountfield ceník veškerého zboží cz, mounfild zahradní traktory, maunfield.cz zahradní traktory