Solární ohřev

Solární ohřev patří k nejoblíbenějším způsobům jak si zadarmo užívat přijemně teplou vodu a ještě si k tomu prodloužit koupací sezónu o pěkných pár týdnu. Předností solárního ohřevu je také velmi jednoduchá montáž, kterou na požádání za Vás zajistí i odborní pracovníci společnosti Mounfild. Solární ohřev dokáže za dobrého počasí ohřát vodu v bazénu až o 6 °C. U Mounfieldu (správně psáno s „t“, Mountfield) můžete nyní nakoupit solární ohřev za valmi příznive ceny. Např panel o ploše 5,4 m, který sám vystačí k ohřevu bazénu do 30 m2 můžete nyní u Mounfildu zakoupit jen za 3090 Kč. Pro větší efekt můžete navíc panely mezi sebou spojovat. Vhodným doplňkem solárního ohřevu je také solární plachta, jež dokáže především na začátku nebo konci sezóny účinně přes den prohřát vodu a v noci zabránit jejímu vychladnutí. Navíc snižuje odpařování vody z bazénu.

Vyhřejte si vodu v bazénu zdarma až o 6°C

Pokud si chcete dopřát příjemně teplou vodu v bazénu a nespoléhat si přitom jen na aktuální počasí máte v podstatě na výběr 2 možnosti. Buďto si pořídíte teplené čerpadlo, které ovšem k ohřívání vody spotřebovává čím dál dražší elektřinu a nebo chytře využijete sílu přírody a necháte sluníčko vyhřát vás bazén zcela zdarma. Ohřev pomocí solárních panelů je tak vhodnou alternativou k tepelnému čerpadlu, za kterou jejích provoz nezaplatíte ani korunu. Solární ohřev se hodí pro naprosto všechny druhy bazénů a za dobrého počasí dokáže ohřát i překvapivě velké bazény. Zajímavou alternativou je si pořídit jak solární ohřev tak i teplené čerpadlo. Čerpadlo využijte brzy z jara, kdy ještě sluneční svit není takový a v ostatním období topíte už s pomocí sluníčka zadarmo.

Obvykle platí jednoduché pravidlo, že pro bazény do objemu 20 m3 vystačíte se solárním panelem o ploše 3,6 m2 a pro bazény do objemu 30 m3 pak obvykle pořizujeme solární panel o velikosti 5,4 m2. Pro větší bazény je pak nutné kombinovat větší počet těchto panelů. Pouze pro představu – panel 3,6 m2 vyjde cenově na 3600 Kč a panel o ploše 5,4 m2 pak na 4600 Kč a to v včetně balení s veškerým příslušenstvím, které budete k montáži potřebovat. Nezapomínejte také na to, že pro využívání solárního ohřevu musíte mít v bazénu již zapojené čerpadlo, které bude přes panely vodu hnát a také pískovou filtraci, které zase bude vodu čistit od všech nečistot. Bez tohoto příslušenství je v podstatě bazén stěží použitelný a kupovat každý a montovat výrobek zvlášť se časově ani peněžně absolutně nevyplatí.

Čtenářům proto doporučujeme myslet na tuto skutečnost předem a zakoupit veškeré příslušenství rovnou s bazénem. Vůbec nejlepší je využít akční cen u Mounfildu a zakoupit nový bazén rovnou ve zvýhodněné sadě. Sada Deluxe populárních bazénu Azuro obsahuje kromě samotného bazénu ještě pískovou filtraci s čerpadlem, skimmer, schůdky, solární ohřev a dopravu a montáž celého bazénu zdarma. Sada Azuro Galaxy pak nahrazuje solární ohřev tepleným čerpadlem a navíc získáte i nerezové schůdky a solární plachtu, která udrží bazén krásně teplý i přes chladné noci. Cena těchto sad je natolik příznivá, že se skutečně nevyplatí si potřebné příslušenství dokupovat a montovat později zvlášť.

Tagy: mounfild solární ohřev, mounfield solární ohřev, maunfield.cz solární ohřev, mountfield solární ohřev, mountfild solární ohřev, moutfield hk, monfild solární ohřev, mauntfield solární ohřev, monfield solární ohřev, manfild solární ohřev