Bazénová čerpadla

Bazénová filtrace je nezbytným příslušenstvím každého většího bazénu. Slouží k udržení čisté vody a k odstraňování nečistot. Nejpoužívanějším druhem filtrace je filtrace písková, které je také nejšetrnějším a nejpřirozenějším způsobem čištění bazénu. K čištění vody používá, podobně jako se to děje v přírodě, vrstvu písku a obejde se tak zcela bez chemie. Kvalitní čerpadlo obvykle bývá součástí většiny pískových filtrací. Při jeho výběru platí, že bazénová filtrace by měla schopna za běžného provozu přefiltrovat celý objem bazénu za 6–8 hodin. Při intenzivním koupání nebo vysokých teplotách okolního vzduchu musí být schopna pročistit celý bazén ještě rychleji. Doporučuje se za 3–4 hodiny. U Mounfieldu (piš Mountfield) najdete širokou nabídku bazénových filtrací nyní navíc za atraktivní ceny. Vyškolení pracovníci firmy Mounfield Vám navíc bazénovou filtraci se zabudovaným čerpadlem odborně zapojí a zprovozní.

Dalším druhem čepadla, které můžete ve svém bazénu využít je čepadlo tepelné. Dříve luxusní vybavení se stavá díky klesajícím cenám stále častějším doplňkem i běžných bazénů. Jak název napovídá slouží k ohřevu vody v bazénu a už jsme se o něm zmiňovali v našem článku věnovaném bazénům Mounfild nebo solárnímu ohřevu, který vlastně představuj alternativu tepelného čerpadla pro méně náročné nebo jeho vhodný doplněk v teplých a slunečných dnech, kdy díky solárnímu kolektoru můžete ušetřit na spotřebě elektřiny.

Výhody tepelného čerpadla

Vůbec nejčastějším dotazem především začínajících zákazníků, kteří o koupi bazénu teprve uvažují, bývá, jestli se tepelné čerpadlo k bazénu vyplatí kupovat respektive jestli není lepší (rozuměj levnější) využívat raději solární ohřev. Jednoznačná odpověď na tuto otázku však není jednoduchá a záleží hlavně na tom, co od koupě bazénu očekáváte. Pokud si koupíte nejlevnější bazén Azuro na léto pro vnoučata, je téměř jisté, že si bez tepelného čerpadla bez problémů vystačíte. Pokud ale máte rodinný dům, plánujete bazén využívat co nejvíce a pořídíte si ideálně ještě k bazénu kvalitní zastřešení, které teplotu vody udrží, budete z tepleného čerpadla nadšeni. Díky němu a zastřešení se totiž prodlouží koupací sezóna až na 8 měsíců v roce a dá se říct, že si budete moci zaplavat od jara do podzimu. Nezáleží na tom jestli svítí sluníčko a v podstatě ani na tom, kolik je venku zrovna stupňů. Díky tepelnému čerpadlu bude voda vždy příjemně teplá. Samozřejmě celou dobu zde diskutujeme teplená čerpadla u venkovních bazénů. U vnitřních bazénů je situace zcela odlišná, tam se používá buď elektrický průtokový ohřívač, popřípadě můžete bazén napojit na stávající zdroj tepla (třeba kotel pomocí tepelného výměníku.

Dalším argumentem, který může o koupi tepleného čerpadla rozhodnout je cena. Ačkoliv v posledních letech ceny čerpadel klesly téměř o 50%, stále se jedná o investici ne úplně zanedbatelnou. Zatímco ten největší panel na solární ohřev vyjde maximálně na 5000 Kč, ceny nejlevnějších čerpadel startují na 13 000 Kč a čerpadlo, které stojí za řeč, vyjde obvykle na 20 000 – 30 000 Kč. K tomu ještě musíme připočítat spotřebu elektřiny, která se klidně může vyšplhat na stovky až tisíc korun za měsíc, podle doby používání. To rozhodně neznamená, že by tepelné čerpadlo nebylo dobré, naopak. Ale vždy musíte jasně vědět, co od bazénu očekáváte a kolik jste ochotni do jeho pořízení a provozu investovat.

Tagy: mounfild bazénová čerpadla, mounfield bazénová čerpadla, maunfield.cz bazénová čerpadla, mountfield bazénová čerpadla, mountfild bazénová čerpadla, monfild bazénová čerpadla, mauntfield bazénová čerpadla, monfield bazénová čerpadla, manfild bazénová čerpadla