Zahradní nábytek

Není nad letní posezéní na zahrádce s rodinou nebo přáteli. K létu také neodmyslitelně patří venkovní grilování. Společnost Mounfild (dobře je Mountfield) se rozhodla představit ucelenou kolekci zahradního nabídku, aby nám tyto chvíle ještě více zpřijemnila. Vybírat může z různých druhů materiálů – dřevo, odlehčený hliník nebo umělý ratan. Z dřevěného nábytku jsou to pak výrobky z borovice, masivu nebo i exotických dřevin jako teak, meranti. Při výběru zahradního nábytku určitě berte v úvahu také jeho hmotnost. Dřevěny nábytek třeba z teaku je velmi luxusní, ale pokud ho plánujete častěji přesouvat, také dosti těžký. Odlehčený hliník nebo umělý ratan mají výhodu naopak v tom, že jsou velmi lehké a dá se tak s nimi snadno manipulovat.

Kromě všech druhů zahradních židlí, stolů, křesel, lavic, lehátek, sedaček a podobně u Mounfieldu najdete také rozsáhlou nabídku dopňků – odkládací stolky, polstrované potahy, taburety, houpačky nebo slunečníky. Vše navíc můžete zakoupit jak v ucelené sadě, tak si i vytvořit podle svého vkusu a potřeb i sadu vlastní. Navíc jakýkoliv prvek zahradního nábytku nebo doplňku dokoupíte jednotlivě ke své stávající sestavě i kdykoliv později.

Jaký nábytek zvolit na zahradu?

Nabídka zahradního nábytku je u firmy Mounfild natolik rozsáhlá, že vyznat se v ní na první pohled nemusí být tak úplně snadné. Proto si teď ve stručnosti řekneme čím každý druh nabízeného nábytku vyniká a kam se hodí. V katalogu zaujímá první místo nábytek ze švédské borovice. Ten představuje naprosto univerzální řešení. Mějte však na paměti, že dřevo vyžaduje nějakou údržbu o nábytek je třeba pečovat. Nesmíte ho například nechávat na dešti a nábytek je nutné při venkovním použití natírat regeneračním olejem, který ho ochrání před povětrnostními vlivy. To samé platí i pro nábytek z tropických dřev Marati a Teak. I když obě tyto dřeviny jsou o mnoho odolnější než právě borovice, o oba tyto druhy nábytku je nutné se při venkovním použití velmi pečlivě starat a natírat je speciálními přípravky jako Teak Cleaner a Teak Protector. Dřevěný nábytek se tak hodí spíše do interiéru nebo krytých teras, pergol, altánků, atd.

Naším favoritem je bezesporu ratanový nábytek a to hned z několika důvodů. Je velmi lehký, takže ho všude snadno přeneseme a vzhledem k tomu, že je vyroben ze speciálně odolného umělého ratanu, tak i hodně vydrží. Na zahradu či venkovní terasu či balkón naprosto ideální. Navíc je i na pohled velmi pěkný, pohodlný a není drahý. Nároky na údržbu jsou u ratanu naprosto minimální a klidně ho můžete nechat i na dešti. Stačí vždy jen odepnout a schovat polstrování a nábytek můžete nechat klidně celé léto na jednom místě. Posledními dvěma materiály je hliník a tahokov. Přiznáváme, že z estetických důvodů se nám příliš nelíbí tyto „plechové“ materiály umístěné někde na zahradě, ale to nic nemění na tom, že nábytek z hliníky i tahakovu je velice odolný a díky výpletu z umělé textilie si na něm celkem pohodlně posedíte. Zároveň musíme zdůraznit, že zejména hliníkový nábytek je údajně v poslední době velice moderní a trendy a v každém časopise s tématem dům a zahrada tento nábytek uvidíte jako příklad módního aktuálního trendu.

Tagy: mounfild zahradní nábytek, manfild zahradní nábytek, mounfield zahradní nábytek, mountfield zahradní nábytek, mountfild zahradní nábytek, mountfield ceník veškerého zboží cz, monfild zahradní nábytek, moutfiled hc, monfield zahradní nábytek, mauntfield zahradní nábytek