Křovinořezy

Krovinořez, někdy také nazývaný motorová kosa, je všestranný zahradní nástroj, který zastane jak ty nejtežší, tak i drobné spíše estetické práce. Poradí si s vyžíněním hustě zarostlé louky s příměsí křovin, posekání náletových dřevin až do průměru kmene 14 cm, ale i s drobnou úpravou trávníků kolem záhonů nebo kmenů stromu, na skalce i podél cest. Na rozdíl od sekaček se výborně hodí do všech druhů i nepřístupného terénu, do roklí, příkopů i příkrých svahů.

Většina křovinořezů trávu seká napnutou nylonovu strunou. Proto při jeho výběru je nutné brát v úvahu, že struna trávu spíše trhá než seká. Kvalitní rotační sekačka se tak na rovnou plochu s udržovanou trávou díky svým ocelovým nožům stále hodí o něco více. Do jisté míry však moderní křovinořez dokáže nahradit i ji. Při sekáni keřů nebo menších dřevin se pak strunová hlava vymění za nabroušený ocelový kotouč. U Mountfildu (tak zní správný výraz, nikoliv Mounfild) seženete jak menší elektrické vyžínače, které se hodí spíše na méně náročnou práci, tak i plnohodnotné benzínové křovinořezy. Mezi nejkvalitnější křovinořezy patří rozhodně stroje značky Oleo-Mac, jež se stala ve světě křovinořezů pojmem kvality a minimální poruchovosti.

Léty prověřená kvalita křovinořezů Oleo-Mac

Jak tu již padlo, značka Oleo-Mac je mezi křovinořezy asi takovým pojmem, jako jméno Mercedes mezi osobními auty. U Mounfíldu najdeme samozřejmě i jiné značky jako třeba křovinořezy Solo, ale zkrátka pokud sháníte léty prověřenou kvalitu, doporučujeme se držet raději právě světoznámých křovinořezů Oleo-Mac. Můžeme slíbit, že vaše peněženka to nijak špatně nepocítí. Pokud totiž nahlédneme do ceníku zboží, zjistíme, že ten nejlevnější model – Oleo-Mac TR 61 E, se prodává již za skvělých 1990 Kč. To je skutečně přátelská cena, když vezmeme v úvahu, že i na tento nejlevnější model dostaneme zdarma 7 let záruky a bezplatné posezónní prohlídky. Firma Mounfild to zdůvodňuje jednoduše tím, že za 20 let svého fungování má s křovinořezy vyžínači Oleo Mac tak dobré zkušenosti, že si to zkrátka může dovolit. Dobře totiž ví, že i když dá na stroj za 2000 Kč 7 let záruku, vrátí se jí za tu dobu na opravu jen minimum kusů. Opravdu klobouk dolů.

Nebudeme si samozřejmě nalhávat, že křovinořezem za 2000 Kč se bez problémů prosekáte amazonskou džunglí. Tento základní model je určen spíše na dosečení špatně přístupných ploch, kam jste se nedostali se sekačkou, případně nějakou tu menší úpravu neposlušných keřů. Pokud hledáte pomocníka opravdu pro těžké práce, kterým posekáte i vzrostlejší keře a menší stromy, stejně jako celou louku, budete se muset poohlédnout o ligu (a pár tisíc) výše. Všechny nárok, které si na něj vymyslíte, hravě zvládne třeba takový křovinořez Oleo-Mac Sparta 250 TR. Sílu mu dodává jeden z nejvýkonnějších benzínových motorů o objemu 25,4 cm3, šířka záběru 38 cm zaručí dostatečně široké pole působnosti a 2 struny o průměru 2mm si poradí s každou neposlušnou rostlinou. Navíc i váhou 4,5 kg, který patří k jedné z nejnižších ve své kategorii, takže se i při dlouhodobější práci tento nástroj příliš nepronese. Díky tomu všemu a také své ceně kolem 5000 Kč patří tento stroj již dlouhá léta k nejprodávanějším křovinořezům z celého katalogu Mounfildu. Pokud si navíc počkáte třeba na některou z cenových akcí, můžete získat 50% slevy na úplně vše a veškeré křovinořezy tak nakoupíte ještě levněji.

Tagy: manfild křovinořezy, mounfield křovinořezy, mounfild křovinořezy, mountfield křovinořezy, mountfild křovinořezy, mountfield ceník veškerého zboží cz, monfild křovinořezy, maunfield.cz křovinořezy, monfield křovinořezy, mauntfield křovinořezy