Sekačky

Každý majitel zahrady ať už se jedná o zahrádku u rodinného domu nebo na chalupě to dobře zná. Od jara do podzimu je zkrátka nutné každých 7–10 dní posekat trávník, pokud člověk chce, aby vypadal alespoň trochu pěkně a nemusel se za něj před sousedy ani před sebou samotným stydět. A nebudeme si nic nalhávat, nejedná se zrovna o nejzábavnější činnost, kterou by člověk toužil trávit svůj volný čas. Naštěstí moderní zahradní technika nám může tuto činnost nejen ulehčit, ale i dokonce o něco zpřijemnit.

Společnost Mounfild (jedná se o překlep – správně je Mountfield) se dlouhodobě specializuje na prodej kvalitních sekaček ale i např. zahradních traktorů. Pod značkou Mounfild dokonce najdete vlastní modely sekaček, které si tato společnost nechává na zakázku vyrábět u renomovaných výrobců zahradních stojů jako je například švédská GGP (Global Garden Products). Všechny sekačky u Mounfildu jsou navíc osazeny jen těmi nejkvalitnějšími součástkami jako jsou například motory Briggs & Stratton nebo Honda.

Vybíráme správnou sekačku pro vaši zahradu

Podle konkrétního typu práce, jež od sekačky požadujete a náročnosti a velikosti terénu, můžete u Mounfildu vybírat z široké nabídky všech druhů zahradních sekaček. Bubnové sekačky, mulčovače a cepovače, se nejvíce hodí na velké plochy vysoké trávy, která se seká třeba jen několikrát do roka. Rotační sekačky jsou nejuniverzálněším a nejvíce používaným druhem sekaček. Zastanou veškerou práci kterou bežný člověk obyčejně požaduje. Elektrické rotační sekačky jsou levnější a hodí se spíše na méně náročnou práci, tam kde máme přístup k elektrické síti. Benzínové rotační sekačky si zase poradí i s většími plochami porostu a přerostlou trávou. Do náročného terénu se určitě vyplatí sekačky s pojezdem. Vřetenové a strunové sekačky nejvíce používáme na drobné estetické doladení celého trávníku po velkých sekačkách nebo na místech, kam se větší stroje nedostanou.

Jak již bylo zmíněno, většina běžných zahrádkářů nejčastěji využije sekačku rotační. Záleží pak už na každém, zda si vybere rotační sekačku na elektrický pohon nebo na benzín. Samozřejmě benzinová sekačka je mnohem pohodlnější – nemusíte za sebou neustále vláčet elektrický kabel a dávat pozor na to, aby se někam nezamotal, abyste si ho nepřišlápli, atd. Pokud bychom měli z této kategorie vybrat pro rok 2014 jednoho vítěze, zcela jistě by jím byl model MTF 4820 HP. Za cenu kolem 6500 Kč získáte prvotřídní stroj z řady Comfort Line. Jedná se o nejlevnější sekačku, na kterou se již vztahují všechny extra bonusy, díky kterým jsme si Mounfíld tolik oblíbili. Dostanete tak na něj 7 let neomezenou záruku, posezónní prohlídky zdarma, a k tomu vám Mounfild zdarma sekačku odveze přímo až k vám na zahradu, kde ji vybalí, zprovozní a ukáže, jak s ní zacházet. To je zkrátka koupě, na které nemůžete prodělat.

Tagy: manfild sekačky, mauntfíld sekačky, maunfield.cz sekačky, mounfield sekačky, mountfield sekačky, mountfild sekačky, mounfild sekačky, mountfield ceník veškerého zboží cz