Krbová kamna

Chcete si splnit sen o romantickém pohledu do hořícího krbu za studených zimních nocí nebo jen levně a ekologicky vytopit domácnost? U Mounfieldu (jedná se o překlep, správně se píše Mountfield) najdete obojí. Vybírat můžete z široké nabídky krbových kamen na pelety, uhlí nebo dřevo. V nabídce jsou kamna jen od prověřených výrobců s dlouholetou tradicí jako např. krbová kamna českých značek Romotop, Haas+Sohn nebo slovenské firmy Thorma.

Krbová kaman obecně představují nejlevnější způsobit jak vytopit jakoukoliv místnost nebo rovnou i celý dům, chalupu a dokonce i zimní zahradu. Hodí se také jen na občasné přitápění jako doplněk hlavního způsobu vytápění. Navíc jsou zcela nazávislá na jakýchkoliv plynových, elektrických nebo teplovodných sítích. Krbová kaman na dřevo navíc dosahují vysoké účinnosti vytápění až 85% a peletová kamna dokonce skvělých 98%!

Nejprodávanější krbová kamna a jejich ceník

Ještě než se podíváme na nejprodávanější krbová kamna v nabídce firmy Mounfild, je třeba si ujasnit, zda hledáme spíše kamna s výměníkem tepla nebo bez něj. Výměník tepla není nic jiného než část kamen, která slouží k připojení dalších topných těles jako například ohřívače vody, vytápění podlah nebo nejběžněji běžných topných těles, radiátorů, atd. Výměník je naplněn vodou, která se při spalování v kamnech zahřívá a předává teplo dále do soustavy. Z uvedeného popisu je jasné, že krbová kamna s výměníkem využijeme především při vytápění celých rodinných domů či chalup. Samozřejmě nemusí se jedna o jediné zdroje vytápění. Tyto kamna je možné poměrně lehce připojit do stávajícího topného systému například s elektrickým nebo plynovým kotlem. A asi není třeba dodávat, že krbová kamna s výměníkem bývají násobně dražší než obyčejná kamna bez výměníku.

A která krbová kamna patří v nabídce firmy Mounfield k nejprodávanějším? Kupodivu to nejsou ty nejlevnější modely, ale na prvním místě si umístila kachlová kamna Uzon s výměníkem od firmy Haas a Sohn. Je vidět, že lidé se kamna pořizují spíše do rodinných domků a při tom si potrpí na kvalitu. Ona také vysoká účinnost 73%, které tyto kamna dosahují, brzy utracené peníze vrátí zase zpět na ušetřeném palivu. Cena těchto kamen se v ceníku pohybuje na částce 38 400 Kč a v některé z mnoha slevových akcí, lze tyto kamna pořídit i s 50% slevou. Na druhém místě co se prodejů týče figurují stylová cihlová kamna Colima, která vyniknou svým neobvyklým designem, jež navozuje pocit otevřeného ohniště. Kamna vyrábí známá firma Romotop a momentální akční cena se ve slevě pohybuje lehce nad 16 000 Kč. A třetí místo si v oblíbenosti mezi zákazníky získali univerzální a cenově přijatelná kamna Magelik II za cenu 9700 Kč ve slevě. Topný výkon, kvalitní dvojité opláštění i plotýnka v horní části kamen na přípravu jídla či čaje činí z těchto kamen skvělého společníka někam na chatu či k celoročnímu vytápění menších, dobře zaizolovaných prostor.

Tagy: mounfild krbová kamna, manfild krbová kamna, mounfield krbová kamna, mountfield krbová kamna, mountfild krbová kamna, mountfield ceník veškerého zboží cz, monfild krbová kamna, moutfíeld krbová kamna, monfield krbová kamna, mauntfield krbová kamna